Ultima Online - Forum: Ultima Online Gemi Ve EV hakkında bilgiler.
Facebook Twitter
Ana Sayfa · Forumlar · Hakkımızda · Siteye Kayıt · Şifremi Unuttum · Aktivasyon · İletişim · Profilim (+) 28/05/2020 14:18:12
Başlığı Görüntüle
Burada olan üyeler : 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
Ultima Online Gemi Ve EV hakkında bilgiler.

Bir Eve Sahip Olmak?


Bir eve sahip olmak için Architect vendorundan (Britain'de kütüphanenin önündedir) dürbün (house placement tool) almalısınız. yaklaşık 625 para olan bu iteme iki defa tıkladığınızda bir pencere açılacaktır.
Classic Houses, hazır evlerdir. Bunlar değişiklik yapılmadıysa 37000 gold dan başlar. Bazı serverlarda bu 10 kat arttırılmış olabilir. Fiyatları evin ve arsanın büyüklüğüne göre değişir. 2-Story 2 katlı arsa ev, 3-Story 3 katlı arsa evdir. Bunları kendiniz dizayn edersiniz.
Bankanızda yeterli para varsa ve arazi ev kurulumu için uygunsa bir soru sorulur. Buna OK derseniz eviniz kuruldu demektir.

Ev Özellikleri Menüsü
Evin tabelasına (sign) iki defa tıklarsanız bu gump (menü) açılır. Buradan ev bilgilerini (information), ev güvenliğini (security), evin alabileceği item sayısını (storage), ev dizaynını (customize) ve yönetimini (ownership) görebilirsiniz.. İlk alınan evler kimseye açık değildir. Evinize Vendor koyacaksanız Güvenlik (Security) bölümünden "Open To Public" seçeneği seçilmelidir. Bu durumda herkes eve girebilir ve vendor kurabilirsiniz evinize.

Eve Eşyalar Depolamak
Evinizde eşyaları saklamak için öncelikle komutları öğrenmelisiniz. Evin sahibi (owner) ve varsa ortağı (co-owner) bu komutları kullanabilir. Eğer kullanılmazsa eve bırakılan itemler birkaç save sonra silinecektir.

'i wish to lock this down': Bir itemi eve kilitlemek için kullanılır.
'i wish to release this': Kilitlenen bir itemi yeniden alınabilir duruma getirir.
'i wish to secure this': Örneğin bir sandık kilitleyeceğiz. Buna bir güvenlik sınırı koymamıza yarar. Bu komut yazıldığında ve bir sandığa tıklandığında soru soracaktır. Buradan kimlerin sandığa erişebileceği ayarlanır. Örneğin 'Owner' seçilirse sadece ev sahibi ulaşabilir.
'i ban thee': Eviniz herkese açık bir durumdaysa ve eve girmesini istemediğiniz bir kişi varsa bu komutu yazıp kişiye tıklayarak onu evden atabilirsiniz.

Evi Kaldırmak - Başka Birine Satmak
Evi Ownership'te 'Demolish House' seçeneği ile yıkabilirsiniz. Evin değeri tekrar bankanıza konulacaktır. Yalnız dikkat edin. Eğer evde itemler varsa hepsi yere düşecektir ve herkes ulaşabilecektir. Başkasına devretmek için alıcı ve satıcı evin yanında olmalı.

Vendor Eklemek
Bunun için Banker veya Minter Vendorunda satılan Contact Employement Deed alınmalı. 1025 gp olan bu deed'e evinizde iki defa tıklarsanız vendor ortaya çıkar. Başlangıçta 1000 parası olan bu vendora arasıra para vermeniz gerekir (Parayı vendorun üzerine sürükleyerek). Satmak istediğiniz itemleri sürüklerseniz sizden fiyatı ve açıklamasını isteyecektir. Eğer '0' koyarsanız 'Not For Sale' yazacak ve satılamaz olacaktır (Mesela kutu ise bu koyduğunuz). Hiç fiyat belirlemezseniz 999 gp den satılacaktır. Kullanılan komutlar:

'vendor buy': Bir player vendordan item satın alacaksa bu komutu kullanmalı. Eğer değeri 5 k dan büyükse bankadan tahsil edilebilir.
'vendor gold': Vendor sahibi bunu derse vendorda biriken para bankasına çek (check) olarak gönderilecektir. Eğer sunucu Samurai Empire ise yeni gelen sistemle paranın bir kısmını alabilirsiniz. Bunun için 'Vendor Collect ###' demelisiniz...
## = Miktar

Bir Gemiye Sahip Olmak
Gemi alıp denizlere açılmak için bir Shipwright Vendoru bulmalısınız. Buy dedikten sonra gemi deed'i alırsınız (12500 gold normalde). Bu kağıda (deed) deniz yakınında iki defa tıklarsanız bir target açılır ve gemi görüntüsü. Gemiyi denize bırakın. İşte bir gemi ve biri çantanıza biri bankanıza olmak üzere 2 anahtar sahibi oldunuz...

Gemiye Binmek ve Tekrar Çantanıza Almak
Gemiye binmek için öncelikle anahtara iki defa tıklayın ve geminin orta kenarında kapıyı bulun. 'You unlock it' yazısını görürseniz bir parça açılır. Ona iki defa tıklarsanız oraya gidersiniz (Tabi gemiye yakın olmak şart). Bindikten sonra tekrar kitleyin. İşte gemidesiniz.
Gemi ile işiniz bittikten ve demir attıktan sonra (bknz. Gemi komutları) yine aynı şekilde anahtarla kapıyı açın ve oradan limana geçin. Gemiyi çantanıza almak için gemiden inmişken ve kimse yokken gemiciye iki defa tıklayın. Gelecek soruya evet derseniz çantanıza blessed bir gemi simgesi düşecek ve anahtarlar kaybolacaktır.

Gemi Komutları
Bunlar gemiyi yönlendirmek, demir atmak ve çekmek için kullanılır. Gemici adam 'Aye Aye Sir' dediğinde komutun uygulandığı anlaşılabilir.

'raise anchor': Gemi demirlerini çekmek içindir. Hareket edebilmeniz için bu komutu kullanmış olmalısınız. Yoksa gemi gitmeyecektir.
'forward': İleriye doğru gitmek.
'backward': Geriye doğru gitmek.
'left': Sola gitmek.
'right': Sağa gitmek.
'turn left': Sola dönmek.
'turn right': Sağa dönmek.
'stop': Gemiyi durdurmak.
'drop anchor': Demir atmak. Ancak bu sayede gemi limandan kaldırılabilir.

Geminin Adını Değiştirmek
Bunun için gemi içindeyken gemiciye iki defa tıklamanız yeterli olacaktır. Geminin satılması ancak Secure Trade yöntemi ile playerlar arası yapılabilir.
Profesyonel sunucular için, profesyonel çözümler.
www.g-defender.com
 
Atlanılacak Forum:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
Sitemize sunucu ekleme hakkında. Duyurular 1
17-12-2017 00:03
(2 yıl önce)
eski osmanlıda ultima online terimleri. Konu Dışı 1
04-04-2017 03:40
(3 yıl önce)
Ultima Online Terimler ve Açıklamaları Hakkınd Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:49
(4 yıl önce)
Ultima Online Karakter Sınıfları. Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:46
(4 yıl önce)
Ultima Online Oyuniçi Komutlar. Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:45
(4 yıl önce)