Ultima Online - Forum: Ultima Online Karakter Sınıfları.
Facebook Twitter
Ana Sayfa · Forumlar · Hakkımızda · Siteye Kayıt · Şifremi Unuttum · Aktivasyon · İletişim · Profilim (+) 28/05/2020 14:07:28
Başlığı Görüntüle
Burada olan üyeler : 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
Ultima Online Karakter Sınıfları.

Karakter Sınıfları


Ultima online oyununda 3 adet savaşçı klasmanı vardır. Bu klasmanlar kullandıkları silahlar veya savaşma yöntemlerine göre 3'e ayrılır. Bunlar Mage, Warrior ve Warlock'tur.

Mage Sınıfı

Kelime anlamı ile büyücüdür. Bu klas asa ve türevleri haricinde silah kullanmaz yalnızca büyü yaparak düşmanlarına saldırır.

Mageler büyü yapabilmek için fazla birşeye ihtiyaç duymazlar. Yalnızca spell book ve reg'e ihtiyaç duyarlar. Zırh olarak yalnızca deri zırhları giyebilirler. Zırhlarında demir parçası bulunu ise büyülerini tamamlayamazlar.

Mageler yapıları itibari ile kaçak savaşırlar. Bunun sebebi büyü yapma işlemi sırasında hasar alırlarsa büyülerinin bozulmasıdır. Bu sebeple genelde arkadan affliction taktiği ile savaşırlar.

Tipik bir mage'in statları 100 str 100 int 25 dexdir. Ancak tecrübe ile bu statları değiştirilebilir. Örneğin magery yeteneğinin yanına büyü yaparken çantaya bırakılmak zorunda kalınmayan silah kullanan bir karakter, silah ile hasar verebilmek için dex verebilir. Bu tam olarak bir warlock karakteri sayılmaz, magery sınıfında kabul edilir.

Warrior


Warrior sınıfı isminden anlaşıldığı gibi dövüşçü sınıfıdır. Warriorlar yalnızca silah kullanabilirler, büyü yapma yetenekleri yoktur. Warriorlar kesici silahlar (swordsmanship), delici silahlar (fencig) ve parçalıyıcı silahlar (mace fighting) sınıfı olarak 3 ana sınıfa ayrılır. Ayrıca her warriorun olmazsa olmazı parrying yani kalkan kullanma yeteneğine sahip olması gerekmektedir.

Warriorlar yapıları itibari ile melee savaş stratejisini benimsemişlerdir. Melee savaş stratejisi düşmanın dibine girerek hasar vermek üzerine kuruludur. Düşmandan uzaklaşmaları, aralarında mesafe kalması warrior klasmanı için dezavantajdır.

Warriorlar genelde deri set kullanmazlar. Kullandakları zırh en kötü chainmail yani demir örgü zırhtır. Tipik bir warriorun, bir elinde kalkan bir elinde silah üzerinde ise ağır zırh vardır. Statları 100 str 100 dex ve 25 inttir.

Warlock


Warlock sınıfını yarı warrior yarı mage olarak tanımlayabiliriz. Bu klasman hem büyü yapabilir hem de silah kullanabilirler. Kullanması en zor klasmanlardandır. Bu sınıfta oynuyacak oyuncunun her iki klasmana da hakim olması gerekmektedir.

Warlocklar demir zırh giyemezler. Bunun sebebi büyü kullanmalarıdır. Tipik bir warlock 90 str 90 dex 45 int statlarına sahiptir.
Profesyonel sunucular için, profesyonel çözümler.
www.g-defender.com
 
Atlanılacak Forum:
Benzer Başlıklar
Başlık Forum Cevaplar En Son Mesaj
eski osmanlıda ultima online terimleri. Konu Dışı 1
04-04-2017 03:40
(3 yıl önce)
Ultima Online Terimler ve Açıklamaları Hakkınd Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:49
(4 yıl önce)
Ultima Online Gemi Ve EV hakkında bilgiler. Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:45
(4 yıl önce)
Ultima Online Oyuniçi Komutlar. Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:45
(4 yıl önce)
Ultima Online Stat Bilgileri. Ultima Online Genel Bilgiler 1
16-08-2016 19:44
(4 yıl önce)